Ik ben Henri Langens en werk als operator in de Unox fabriek in Oss. In 2006 zag ik een oproep: “Geef je op als vrijwilliger voor de Unox Nieuwjaarsduik in Scheveningen.”
Het leek me leuk om eens mee te gaan, ik had toen nog geen idee van de gevolgen. Ik ben er vanaf 2006 ieder jaar bij en geniet van een fantastische dag. Vanaf toen ben ik besmet met het Nieuwjaarsduikvirus en ben ook zeker niet de enige.
Hoe is het toen begonnen? In 2006 op oudejaarsdag reden mijn vriendin en ik naar Scheveningen, we hadden een hotelletje geboekt om de jaarwisseling daar te vieren. ’s Middags op de boulevard zagen we al veel mensen in de weer. De volgende ochtend vroeg uit de veren. Overal waren mensen hard aan het werk gepaard met een flinke dosis gezelligheid. Om 10 uur ging het terrein open en er kwamen steeds meer Nieuwjaarsduikers het strand op, de één nog mooier of gekker uitgedost dan de ander. Een dj zorgde voor de feeststemming en later deden de Gebroeders Ko daar nog eens een schepje bovenop. Het was toen de eerste keer dat ik als vrijwilliger bij de Unox Nieuwjaarsduik betrokken was, maar ik was ervan overtuigd, dit vaker te gaan doen.
Helaas werd in 2007 de Nieuwjaarsduik afgelast en stonden we dus op een leeg strand, een enorme teleurstelling voor de organisatie, de vrijwilligers, uiteraard ook voor de duizenden duikers, maar de veiligheid gaat voor alles. In 2008 was ik er weer bij en genoot ik wederom van een fantastische dag. Vanaf toen was het duidelijk, dit wordt traditie, dit gaan we elk jaar doen. Elk jaar ben ik druk in de weer om zoveel mogelijk collega’s uit de Unox fabriek in Oss te werven. Steeds weer lukt het me om een grote groep vrijwilligers bij elkaar te krijgen. Het is een onvergetelijke dag en een super begin van je nieuwe jaar.
Tot slot wil ik mijn respect uiten naar alle duikers die, sommige ook al jaren, het koude water op 1 januari trotseren en zeker ook respect voor de mensen van de reddingsbrigade, die de veiligheid van de duikers waarborgen.
Tot 1 januari op het strand van Scheveningen
Henri Langens
Wil jij ook je Nieuwjaarsduikverhaal delen?
Plaats dit op: http://www.facebook.com/unoxnieuwjaarsduik